Меню

День Незалежності України

День Незалежності України

image1

   Табір вишикуваний на урочисте віче.

   Заступник директора оголошує, що сьогоднішнє віче присвячене Дню Незалежності України, вважається відкритим. Звучить державний Гімн України, вноситься державний Прапор України.

До слова запрошується директор ОЛК «Ровесник» Карвацький В.М.

Група вихователів здійснює історичний екскурс етапами становлення Незалежності нашої держави.

Вих.1.


Україно! Ти для мене диво!
І нехай пливе за роком рік.
Буду, мамо горда і вродлива
З тебе милуватися повік.
Ради тебе перли в душу сію,
Ради тебе мислю і творю –
Нехай мовчать Америки й Росії,
Коли я з тобою говорю!


- писав видатний український поет В. Симоненко.

image2Вих. 2
   Україна! В одному вже тільки цьому слові і для нашого вуха, і для вуха чужинців бринить ціла музика. Україна – країна пісні і краси, країна, де найбільше люблять волю. Країна вікової героїчної боротьби за свою свободу і незалежність.

Вих. 3
   Сьогодні Україна святкує 24- річницю своєї Незалежності. У ці дні на неї дивиться увесь світ. Україну бачать в істинному світлі, в її в відкритій відданості принципам демократії й гуманізму,бачать народ, гідний рівноправно брати участь у житті світового співтовариства.

Вих. 4
   Українців є близько 47 мільйонів, і тому ми належимо до найбільших народів Європи, а простором українська земля належить до найбільших країн у світі.

   Вам, напевно, буде цікаво знати, як то було в давнину і як та українська держава постала.

   Над Дніпром, на правім його березі лежить місто Київ. Звідси взяла свій початок наша держава.

   На тому місці, де тепер стоїть красень Київ, були ліси і поля. Прийшли туди три рідних брати – Кий, Щек і Хорив та їхня сестра Либідь. Стали вони над Дніпром і найстарший Кий сказав: - Ось тут закладемо оселю для себе і для купців, що сюди приїжджатимуть.

image3

Вих.5
   Вирубали вони ліс і побудували перші хати. А забудоване місце обнесли ровом і обгородили частоколом. Назвали місто на честь старшого брата Києвом, тобто містом Кия.

   Поселення більшало, багатішало. З часом зведено там гарні будинки та палаци.

   Якось пізніше переїжджали човнами з півночі на південь по Дніпру два хоробрі лицарі: Аскольд і Дир. Сподобалось їм місто над рікою. Увійшли вони в нього і сказали киянам: - Ми будемо у вас князювати. Будемо вас боронити від нападів чужих племен, щоб ви могли спокійно обробляти ріллю, порати господарство, торгувати і плавати Дніпром на південь до Царгорода і на північ до Новгорода. За це ви будете платити нам малу данину.

   Кияни радо погодились на те, і Аскольд та Дир стали першими українськими князями. Вони поширили свої володіння за рахунок сіл, містечок та городищ, що вже на той час були довкола Києва.

   Розбудовувався, став кращим Київ. Міцніла і розвивалась українська держава.

image4

Вих.6

   Але не завжди так було. Почались міжусобиці, монголо-татарські набіги. Київське князівство слабло.

   Натомість зміцнювалось Галицько-Волинське князівство. Князь Данило Галицький у 13 столітті захищав Європу від татар та монголів.

Вих. 7

Вірш.
Не одні хани
У полон мене брали,
Били-вбивали,
На чужину гнали.
Та я не скорилася,
Із сльози відродилася,
Українкою ж я народилася.

image5

Вих. 8

   З 1340 року Польща і Литва розширили свої експансії на Україну. І з тих пір Україна втратила свою незалежність. З одного боку Російський царат, з заходу – Польща та Австро-Угорщина.

Вих.9


Вірш.
Я запитую в себе. Питаю у вас, у людей,
Я питаю в книжок, роззираюсь на кожній сторінці:
Де той рік, де той місяць, той проклятий тиждень і день,
Коли ми, українці. Забули. Що ми – українці?

 

Вих. 10
   Сини і дочки нашого народу покоління за поколінням жертовно виборювали нашу Незалежність. Згадаймо сьогодні найвидатніших з-поміж тих, чиї імена назавжди увійшли в історичну пам’ять, в душу народу українського.

   Великого у звершеннях, у любові до землі предків і трагічного у помилках Богдана Хмельницького. Грізного вояка,оборонця вольностей козачих Івана Сірка. Мудрого будівничого і політика, до скону відданого ідеї незалежності української Івана Мазепу. Творця першої української конституції Пилипа Орлика. Незламних і гордих мучеників-в’язнів царських казематів Павла Полуботка і Петра Калнишевського. Героїв народних повстань Івана Гонту, Максима Залізняка, легендарних Устима Кармелюка і Олексу Довбуша. Згадаймо засновника української академії, колиски духовності і вченості нашого народу – митрополита Київського Петра Могилу. Низько вклонімося великому Кобзареві, святому страднику і пророку Тарасу Шевченку. Згадаймо таких велетів духу, як Григорій Сковорода, Пантелеймон Куліш, Микола Костомаров, Маркіян Шашкевич, Іван Франко, Леся Українка.

image6

Вих.11

В той час, як одна частина України знаходилась під окупацією Польщі, а інша - Росії, Іван Франко писав:


Не пора, не пора, не пора
Москалеві, ляхові служить!
Довершилась України кривда стара –
Нам пора для України жить!

 

Вих.12

   Згадаймо також і таких самовідданих борців за Українську державу, як Михайло Грушевський, Симон Петлюра, Степан Бандера. Пам’ятаймо про них, якщо хочемо бути справжніми спадкоємцями славних лицарів Війська Запорозького, героїчних оборонців Західно-Української і Української народних республік, солдат і партизанів Другої світової війни, героїв і мучеників УПА. Від них бо генетично передавалась естафета духовності, ідеали свободи ставали духовним прапором і для тих наймолодших наших генерацій, що нескорені, замордовані гинули в гулагах, за дротами незліченних концтаборів. Вклонімося ж пам’яті замучених, полеглих синів і дочок України, їхній жертовності, їхньому героїзмові, бо всі вони – співтворці нашої свободи.

Вих. 13


Вірш
Одвіку жили у народі
Не фраза красива, не жест, –
Але ідеали свободи
І честь України, і честь…

За них під козацькі клейноди
Йшли люди, і ліку їм несть.
В серцях – ідеали свободи
І честь України, і честь…
І нас не вигоди і моди
На працю зовуть і протест,
А ті ж ідеали свободи
І честь України, і честь…
І жде нас одна нагорода –
Нести на Голгофу свій хрест.
А там – ідеали свободи
І честь України, і честь…


(Валентин Мороз)

 

Вих.14

   Понад сім десятиліть обстоював український народ своє право на державність. Скільки крові пролилось в роки братовбивчої громадянської війни на території України, скільки життів забрав сталінський голод 33-го. Скільки людей закінчило свій шлях у беріївських та гітлерівських катівнях, полягло на полях другої світової війни, загинуло у жорстокій повоєнній різанині у карпатських лісах, пройшло крізь брєжнєвські табори і психушки, русифікацію, що дивом дивуєшся: як наш народ зумів вижити, зберегти свій генофонд, свої мову, культуру, національний духі прийти до прийняття Декларації про державний суверенітет і проголошення Акту Незалежності України?!

image7

Вих. 15

   24 роки тому Верховна Рада України урочисто проголосила Акт незалежності України. На карті світу з’явилась - нова суверенна держава – Україна. Всеукраїнський референдум 1-го грудня цього ж року переконливо підтвердив Акт про- голошення Незалежності України, засвідчив прагнення народу бути господарем у власному домі.


   28 червня 1996 року була прийнята Конституція України, згідно з якою державними символами незалежної України є: Державний Герб України, Державний Прапор та Державний Гімн.

Вих. 16

   Та імперія не бажає випускати із своїх залізних обіймів такий квітучий край, як Україна. Знову на Сході України точиться жорстока боротьба за цілісність та незалежність нашої держави.

   За роки Незалежності України з’явилось ціле покоління вільних людей, які готові захищати свою і вашу свободу ціною власного життя.

   Ми маємо нових Героїв, Героїв Небесної Сотні, Героїв АТО, які загинули, імена яких ми повинні завжди пам’ятати, Героїв, які зараз служать на передовій, захищаючи Незалежність нашої України.

   Вічна слава Героям, що віддали своє життя за нашу свободу і незалежність!

Звучить концерт патріотичних пісень у виконанні вихованців табору.
«Серця гарячі» - пісня Майдану;
«Слава Героям» -Л. Горова.

На закінчення свята – вручення грамот переможцям спортивних змагань та активістам культурно- масового життя табору.

Автор: Старкевич Р.І.
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЛЬВІВВУГІЛЛЯ»

Заклад вищої атестаційної категоріі
Оздоровчо – лікувальний комплекс «Ровесник»

Сценарій урочистого віче
до Дня
Незалежності
у ОЛК «Ровесник»